Nasza historia

Entuzjastyczne tłumy dzieci, które codziennie wypełniają sklepy Hamleys, miały zawsze szczególne miejsce w sercu naszego założyciela:

Miłość do zabawek

W roku 1760 w Londynie most Westminster został otwarty dla ruchu koni z dorożkami.
W tym samym czasie William Hamleys zaczął sprzedawać zabawki.

William Hamley sprzedawał zabawki dla dzieci, które potrafiły odwdzięczyć się uśmiechem od ucha do ucha a ich wspomnienia zapadły w pamięć i zostawały przekazywane na wiele pokoleń. I tak pierwszy sklep Hamleys był wypełniony lalkami i żołnierzykami, obręczami oraz końmi na biegunach. Marzeniem Williama Hamley było zbudowanie najbardziej zabawkowego sklepu na świecie.

W 1881 roku otworzył najbardziej znany sklep Hamleys przy Regent Street który istnieje po dzień dzisiejszy. Pod koniec panowania królowej Wiktorii sklepowe półki wypełniały pacynki, magiczne latarnie i modeli łodzi jak również zestawy do krykieta, i piłki. Hamleys jako pierwszy wprowadził grę, którą od razu pokochali klienci, nadając nazwę od charakterystycznego odbijania piłeczki -ping pong.

Lata dwudzieste ubiegłego wieku były dla Hamleys, podobnie zresztą jak dla wszystkich innych bardzo ciężkie. W 1931 roku kryzys dotknął branżę tak bardzo, że firma musiała zawiesić działalność. Ale w świecie rzeczywistym czasami dzieje się tak jak w bajkach i również ta historia ma szczęśliwe zakończenie. Dyrektor Tri-Ang, - Walter Lines, wykupił firmę Hamleys i ciężko walczył o odzyskanie klientów. Jego wysiłki zostały nagrodzone w 1938 roku. Królowa Maria przyznała firmie Hamleys status dostawcy dworskiego.

Hamleys po dziś dzień przy słynnej londyńskiej Regent Street przynosi radość na siedmiu piętrach zapraszając do magicznego świata pełnego zabawek.

A teraz po Pradze w Czechach otwieramy kolejny sklep Hamleys w Warszawie. Przekraczając nasz próg znajdziesz się w świecie pełnym cudów i radości. Pokazy na żywo, zabawki, imprezy tematyczne, a także tysiące wysokiej jakości tradycyjnych i nowoczesnych zabawek dla dzieci w każdym wieku. Pomimo odgłosów i dźwięku zabawek to co nas wyróżnia to nieustający śmiech i radość dzieci. Hamleys – zabawa się zaczyna i nigdy nie kończy! Rozrywka, którą na pewno chcesz przeżyć.